Sepetim
0 ürün - 0.00 TL
Kategoriler
Son Haberler
Çalışma Saatl...
Önemli bazı tek...
Metin2 steam platfor...
Müşteri Siparişleri

mehmet-deniz-m üyemiz 2019-09-22 18:15:54 Tarihinde 10.000 Joypara 1 Adet Sipariş verdi

buğra üyemiz 2019-08-30 12:20:40 Tarihinde ELEX 2,00 TLlik E-pin(300 BomBom Kupon) 1 Adet Sipariş verdi

ismail0707 üyemiz 2019-08-27 19:28:42 Tarihinde Point Blank 4500 TG 1 Adet Sipariş verdi

5461brk üyemiz 2019-08-16 20:02:41 Tarihinde 100 TL Steam Cüzdan Kodu 1 Adet Sipariş verdi

ismail0707 üyemiz 2019-08-12 16:50:56 Tarihinde Point Blank 10400 TG (%4 Bonus) 1 Adet Sipariş verdi

Müşteri Yorumları
hızlı ve memnun kaldım

ismail0707 üyemiz Point Blank 4500 TG Sipariş yorumu hızlı ve memnun kaldım

cok gec onaylandı boyle sorumsuzluk olmaz isi acele olan baska siteden alabilir

ismail0707 üyemiz Point Blank 10400 TG (%4 Bonus) Sipariş yorumu cok gec onaylandı boyle sorumsuzluk olmaz isi acele olan baska siteden alabilir

cok gec onaylandı boyle sorumsuzluk olmaz

ismail0707 üyemiz Point Blank 21000 TG (%5 Bonus) Sipariş yorumu cok gec onaylandı boyle sorumsuzluk olmaz

cok tesekkur ederim

ismail0707 üyemiz Point Blank 21000 TG (%5 Bonus) Sipariş yorumu cok tesekkur ederim

cok guvenilir site cok tesekkur ederim

ismail0707 üyemiz Point Blank 21000 TG (%5 Bonus) Sipariş yorumu cok guvenilir site cok tesekkur ederim

Kullanıcı Sözleşmesi

Kullanıcı Sözleşmesi

Giriş

İşbu kullanıcı sözleşmesi ("sözleşme") ve www.oyunbayisi.com sitesinde (¨site¨) yer alan diğer kurallar, Oyunbayisi tarafından sunulan hizmetlerin şart ve koşullarını düzenlemektedir.

Sitede yer alan tüm politika ve kurallar işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak, işbu sözleşmenin ekini oluşturmaktadır.

İşbu sözleşme, sizinle, Oyunbayisi arasında yapılmaktadır.

Hizmetlerimizi kullanmakla, işbu sözleşmeyi ve eklerini okuduğunuzu, tüm hüküm ve şartlarını kabul etmektesiniz.

1 - Tanımlar

Oyunbayisi: Gelecek İnternet ve Bilişim Hizmetleri San Tic. LTD.ŞTİ.

Site: www.oyunbayisi.com isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan web sitesini ve gerekli noktalarda akıllı telefon uygulamaları

Kullanıcı: Site'ye üye olan ve Site'de sunulan Hizmet'lerden, işbu Kullanıcı Sözleşmesi'nde belirtilen koşullar dahilinde yararlanan, tacir, esnaf, tedarikçi, üretici, ticari işletme, ticaret şirketi ve her halükarda satıcılık mesleğine mensup olmayan herhangi bir gerçek kişiyi,

Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı (Alıcı): Site üzerindeki bir Kullanılmış/Kişisel ürün’ü talep eden, ödediği Kullanılmış/Kişisel ürün bedelinin, kendisi Kullanılmış /Kişisel ürün’e onay verene kadar, Oyunbayisi tarafından Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya iletilmemesi ve ancak onayından sonra bedelin kendisi adına Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya gönderilmesi (kendisi adına ödeme borcunun ifa edilmesi) ile sınırlı olarak Oyunbayisi’ni temsilci olarak yetkilendiren Kullanıcı’yı,

Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı (Satıcı): Site üzerinde Kullanılmış/Kişisel ürün ilanı olan, kendisi adına söz konusu ilana yönelik bedelin tahsili ile sınırlı olarak Oyunbayisi’ni temsilci olarak yetkilendiren, Oyunbayisi’ne yapılacak ödeme ile ilandaki Kullanılmış/Kişisel ürün’e yönelik ödeme yükümlülüğünün tamamlanmış sayılarak kendisine tekrar ödeme yapılmayacağını kabul eden Kullanıcı’yı,

Oyunbayisi Hizmetleri (Kısaca "Hizmet"): Tacir, esnaf, tedarikçi, üretici, ticari işletme, ticaret şirketi ve her halükarda satıcılık mesleğine mensup olmayan gerçek kişi Kullanıcı’nın, Site’den bağımsız bir üçüncü kişi satıcıdan kişisel kullanımı için satın almış olduğu/üçüncü kişiden edindiği, mülkiyetini haiz bulunduğu ve artık elden çıkarmak istediği kullanılmış/ikinci el bir ürünü Site üzerinde yayınlaması/ilan edebilmesi; kendisine Sözleşme uyarınca verilen temsil yetkisi doğrultusunda tahsilat sürecinin Oyunbayisi tarafından yürütülmesi, bu kapsamda Kullanılmış/Kişisel ürün bedelinin, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi adına Oyunbayisi tarafından tahsil edilmesi, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’nın Oyunbayisi’ne ödeme yaparak ödeme borcunu ifa etmesi, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün taahhüt edildiği şekilde ulaştırılması ve iade koşullarının oluşmaması halinde bedelin Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı adına, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi’ne gönderilmesi ve Kullanıcı Sözleşmesi'nde tanımlı olan diğer iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla, Oyunbayisi tarafından, Site üzerinde ortaya konulan uygulamaları/sunulan hizmetleri,

Kullanılmış/Kişisel ürün: Kullanıcı’nın kendi kişisel kullanımı için Site haricindeki bir üçüncü kişi satıcıdan satın aldığı/üçüncü kişiden edindiği, bir süre kullandığı ve elden çıkarmak amacıyla Site üzerinde yayınladığı internet üzerinden ya da bilgisayara çeşitli veri depolama araçlarıyla kurulup oynananabilen oyunların hesapları, ya da cd-key, bu hesapların içindeki item, eşya, virtual oyun parası, ikinci el elektronik eşya kullanılmış/ikinci el ürünleri ifade etmektedir.

Kullanıcı’nın kendi kişisel kullanımı için, bir üçüncü kişi satıcıdan satın aldığı/üçüncü kişiden edindiği, ancak etiketini çıkarma ve kullanma fırsatı bulamadığı ürünler de ikinci el kategorisinde yer alan ürünler oldukları için (E-pin, Cd Key vb. ), Kullanılmış/Kişisel ürün tanımı kapsamında yer almaktadır.

Ancak Kullanıcı’nın üçüncü kişi satıcılar/tedarikçilerden satın alarak veya üçüncü kişilerden edinerek, sadece ticaret amacıyla elinde bulundurduğu ürünler, ikinci el ürün sayılamayacağından, Kullanılmış/Kişisel ürün tanımı kapsamında da yer almayacak, bu tarz ürünlerin Site üzerinde satılmaya çalışılması Site kurallarına ve Kullanıcı Sözleşmesi’ne aykırılık oluşturacaktır.

2 - Süre

Sizin tarafınızdan gerekli kimlik bilgilerinin siteye girilmesi ile üyelik kayıt işlemi tamamlanmış ve işbu Kullanıcı Sözleşmesi yürürlüğe girmiş olur. Fesih edilinceye kadar yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 

3 - Kapsam

Oyunbayisi, sizlere internet üzerinden ürün ve/veya hizmet satma ve/veya satın alma imkanı sunan sanal bir pazaryeri sağlamaktadır. Oyunbayisi, bu sitede listelenen ürün ve/veya hizmetlerin sahibi veya satıcısı değildir.

Oyunbayisi, kullanıcılar tarafından sağlanan içeriklerin ve satışa sunulan ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

4 - Hizmetler

Oyunbayisi tarafından verilen hizmetler kısaca;

Sanal Pazaryeri

Satıcılara, içeriklerini kendileri oluşturmak suretiyle ürün ve/veya hizmetlerini satışa sunabilecekleri, alıcılara ise farklı kategorilerdeki çok sayıda ürün ve/veya hizmeti görüntüleyebilecekleri ve sipariş verebilecekleri bir platform sağlanmasıdır.

Satıcı ve alıcılar, ürün ve/veya hizmetin satış fiyatı, teslim şartları ve ödeme koşulları konusunda, site altyapısından yararlanarak haberleşebilir ve sipariş koşullarında mutabakata varabilirler.

5A. Kullanıcı’nın Hak ve Yükümlülükleri

5A.1. Kullanıcı, üyelik prosedürlerini yerine getirirken, Hizmet'ten faydalanırken ve Hizmet'le ilgili herhangi bir işlemi yerine getirirken, Kullanıcı Sözleşmesi'nde yer alan tüm şartlara, Site'nin ilgili yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun hareket edeceğini, yukarıda belirtilen tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.2. Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı ve Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, No-Risk sisteminin işleyişinin sağlanması için, Oyunbayisi’ne tahsilat sürecinin yönetimi konusunda yetki verdiklerini kabul ve beyan ederler.

Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı ve Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Oyunbayisi’ne verilen yetki doğrultusunda temsilci olarak tahsilat sürecini yöneteceğini, Kullanılmış/Kişisel ürün bedelinin Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı adına Oyunbayisi tarafından tahsil edileceğini, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün taahhüt edildiği şekilde gönderilmesi ve iade koşullarının meydana gelmemesi halinde, ürün bedelinin Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı adına, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya gönderileceğini kabul ve beyan ederler.

Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı; Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’nın, Kullanılmış/Kişisel ürün bedelini Oyunbayisi’ne ödemekle, ödeme borcunu ifa etmiş olduğunu ve kendisine ayrıca bir ödemede bulunma zorunluluğu olmadığını kabul ve beyan eder.

5A.3. Kullanıcı, işbu Kullanıcı Sözleşmesi’nin Site'nin mobil ortam dahil faaliyet gösterdiği her türlü mecrada geçerli olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.4. Kullanıcı, Gizlilik Politikası’nda yer alan hükümler ile birlikte yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince veya diğer Kullanıcı’lar ile üçüncü şahısların haklarının ihlal edildiğinin iddia edilmesi durumlarında, Oyunbayisi'nin kendisine ait gizli ve özel bilgileri gerek resmi makamlara ve gerekse hak sahibi kişilere açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple Oyunbayisi'nden her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.5. Kullanıcı'nın Hizmet’ten yararlanabilmek amacıyla kullandığı sisteme erişim araçlarının (Kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili hususlar tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.

Kullanıcı’nın, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm ihmal ve kusurlarından dolayı Kullanıcı’nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlara istinaden Oyunbayisi'nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur.

5A.6. Kullanıcı, Site dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgi ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Oyunbayisi, Kullanıcı tarafından Oyunbayisi'ne iletilen veya Site üzerinde Kullanıcı tarafından yüklenen, değiştirilen veya sağlanan bilgi ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla, bu bilgi ve içeriklerin güvenli, doğru ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmekle yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan da sorumlu tutulamaz.

5A.7. Kullanıcı'lar da dahil olmak üzere, üçüncü kişiler tarafından Site'de sağlanan hizmetlerden ve/veya yayınlanan içeriklerden dolayı, yer sağlayıcı konumunda olan Oyunbayisi'nin, Oyunbayisi çalışanlarının veya yöneticilerinin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü, bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Oyunbayisi, Kullanıcı'lar da dahil olmak üzere üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

5A.8. Hizmet’ten yararlananlar ve Site'yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun amaçlarla Site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcı'nın, Site dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. Kullanıcı, Site dahilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri; Oyunbayisi ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına veya malvarlığına tecavüz teşkil edecek şekilde çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Oyunbayisi ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Oyunbayisi, Kullanıcı'nın Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerine ve/veya hukuka aykırı olarak Site üzerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan doğrudan ve/veya dolaylı olarak, hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5A.9. Kullanıcı diğer Kullanıcı’ların erişimine açık alanlarda veya özel mesajlaşmalarda kullandığı her türlü küfür, hakaret, müstehcenlik içeren ve bunlarla sınırlı olmamak üzere hukuka aykırı her türlü yorum, ilan, açıklama ve paylaşım nedeniyle hukuken sorumlu olacağını bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.10. Kullanıcı, Oyunbayisi 'nin yazılı onayı olmadan, Kullanıcı Sözleşmesi kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen, herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.

5A.11. Oyunbayisi, Kullanıcı’ya kendi onayı doğrultusunda, Oyunbayisi tarafından yapılacak tanıtım ve bilgilendirme mesajlarını alma imkanı sağlamaktadır. Kullanıcı, Site’deki ayarlar bölümünde bilgilendirme ve tanıtım mesajlarının alınması ile ilgili değişiklik yapma ve mesaj gönderimini onaylama/engelleme hakkına sahiptir.

5A.12. Kullanıcı şahsen kullanmış olmadığı, ikinci el olmayan hiçbir ürünü, Site üzerinde elden çıkarmaya çalışamaz.

5A.13. Kullanıcı’nın Site üzerinden ticari veya mesleki faaliyet yürütmesi ve/veya elinde bulundurduğu ürünleri pazarlamaya çalışması, Site’nin kullanım amacına ve kurallarına aykırı olup, kesinlikle yasaktır.

Site üzerindeki hiçbir Kullanıcı “müşteri” olmadığı gibi, Kullanıcı’lara esnaf/tacir ve müşteri ilişkisindeki bakış açısıyla yaklaşılarak, Site üzerinden gelir elde edilmesi yasaktır.

Site, satıcı/tacir/esnaf ve potansiyel müşterilerin bir araya geldiği online bir satış mecrası değildir. Site üzerinde bütün Kullanıcılar eşit konumda olup, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün iki Kullanıcı arasında el değiştirmesi için bir araya gelmektedirler.

Site’de Kullanıcı’nın oluşturduğu “hesap” veya “Oyunbayisi” kesinlikle bir ürün satış mecrası/dükkan değildir; “hesap” Kullanıcı’nın kişisel hesabı, yani “kişisel eşyaları” anlamına gelmektedir. Dolayısıyla, hali hazırda ticaret işiyle uğraşan tacir, esnaf vb. kişilerin, “hesap” kavramını dükkan şeklinde kullanma amacıyla Site’ye üye olmaları, kesinlikle Site’nin amacına aykırı ve yasaktır.

Bu maddeye aykırı davranan ve/veya Site’ye ticaret mesleğini sürdürebilmek için üye olduğu anlaşılan Kullanıcı tespit edilebildiği takdirde, üyeliğine derhal son verilir.

Bu maddeye aykırı davranan, tacir, esnaf, tedarikçi, üretici, ticari işletme, ticaret şirketi ve her halükarda satıcılık mesleğine mensup Kullanıcı; Site’nin amacına aykırı olarak gerçekleştirdiği satış işleminden dolayı, diğer Kullanıcı’nın bütün talepleri karşısında şahsen sorumlu olacaktır.

5A.14. Dükkan sahibi, üretici, tedarikçi veya benzeri bir tacir/esnaf gibi, temsili bir ürün resmi koyularak, bir ilan üzerinden birden fazla aynı nitelikli ürünün satışı yapılması ve bir ilan üzerinden birden fazla ürün siparişi alınması yasaktır.

Her bir ilan sadece bir adet Kullanılmış/Kişisel ürün’e yönelik olmalıdır.

Bu maddeye aykırı davranan Kullanıcı tespit edilebildiği takdirde, üyeliğine son verilir.

5A.15. Kullanıcı, Site üzerinde kendisi tarafından oluşturulmuş bir alışveriş internet sitesine veya ürün satışı yaptığı herhangi bir mecraya yönelik bir URL adresi (link) veya bu amaca yönelik kişisel bilgiler veremez.

Kullanıcılar arasındaki iletişim, Oyunbayisi yorum sistemi ile sağlanır. İletişim amacıyla bile olsa; Kullanıcı’nın şahsi iletişim bilgilerini diğer Kullanıcı’lar ile paylaşması yasaktır.

Bu maddeye aykırı davranan Kullanıcı tespit edilebildiği takdirde, üyeliğine son verilir.

5A.16. Kullanıcı; Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili ilanda başka ürünleri satmaya yönelik ifadeler kullanamaz.

Bir Kullanılmış/Kişisel ürün ilanında, sadece bir adet Kullanılmış/Kişisel ürün hakkında bilgi verilebilir. Kullanıcı; Site üzerindeki bir ilan vasıtasıyla; farklı ürünlerin pazarlamasını yapmaya çalışamaz.

Bu maddeye aykırı davranan Kullanıcı tespit edilebildiği takdirde, üyeliğine son verilir.

5A.17. Kullanıcı Site üzerinde kendi ürettiği ve/veya tasarladığı ürünleri satamaz.

Bu maddeye aykırı davranan Kullanıcı tespit edilebildiği takdirde, üyeliğine son verilir.

5A.18. Kullanıcı’nın verdiği ilana dikkat çekmek ve kelime arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmek için elden çıkarmak istediği Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgisi olmayan kelimelerle, marka veya model isimleri kullanması, yanıltıcı bilgiler vermesi yasaktır.

Bu maddeye aykırı davranan Kullanıcı, diğer Kullanıcı’lar ve üçüncü kişilerin her türlü zararlarından kendisi sorumludur.

5A.19. Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün'ü talep etmesiyle, Kullanılmış/Kişisel ürün açıklamasını, ve Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı tarafından belirlenmiş şartları ve usulleri de kabul etmiş sayılır.

5A.20. Kullanıcılar arasındaki güvenli alışverişi sağlayan No-Risk Sistemi’nin uygulanabilmesi için, Kullanılmış/Kişisel ürün bedeli; Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı namına Oyunbayisi tarafından tahsil edilecek, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün taahhüt edildiği şekilde gönderilmesi ve iade koşullarının meydana gelmemesi halinde ürün bedeli Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı adına, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya gönderilecektir.

Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı ve Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, tahsilat sürecinin yukarda belirtilen şekilde yönetilmesi konusuyla sınırlı olarak Oyunbayisi’ni yetkilendirdiklerini, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’nın, Kullanılmış/Kişisel ürün bedelini Oyunbayisi’ne ödemekle, ödeme borcunu ifa etmiş olduğunu ve Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya ayrıca bir ödemede bulunma zorunluluğu olmadığını kabul ve beyan etmişlerdir.

5A.21. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı; Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’dan istediği bedelin Oyunbayisi tarafından tahsil edildiği bilgisi kendisine iletildikten sonra, Kullanılmış/Kişisel ürün'ü 3 (üç) iş günü içinde Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcıya teslim edecektir.

5A.22. Kullanıcı talep ettiği Kullanılmış/Kişisel ürün’ü teslim almakla yükümlüdür. Kullanılmış/Kişisel ürün; Oyunbayisi’ne iade bildirimi yapılmadan, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı tarafından teslim alınmaz ve Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya geri giderse, Oyunbayisi, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı adına tahsil ettiği bedelden KDV dahil sitede uygulanan komisyon oranı Oyunbayisi hizmet bedeli ve Kullanılmış/Kişisel ürün’ün geri gitmesinden dolayı haksız olarak Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı üzerinde doğan masrafları keserek kalan tutarı Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’ya iade eder.

5A.23. Teslim alınan Kullanılmış/Kişisel ürün, iki Kullanıcı arasındaki anlaşmaya ve ilanda belirtilen niteliklere uygun ve ayıpsız ise ve herhangi bir iade talebi olmazsa, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün bedelinin, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’nın hesabına transferi için Oyunbayisi'ne işlem talebinde bulunur. İşlem talebinde bulunmaması halinde Oyunbayisi sistemi teslimi, teslimat saatinden 24 saat sonra otomatik olarak onaylar.

Bu onayı veren Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’nın, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü iade hakkı ortadan kalkar.

 

5A.24. Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’nın, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü iade koşulları; Kullanılmış/Kişisel ürün’ün ayıplı olması, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün ilandaki ve resimdeki niteliklere uygun olmaması, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün ilanda ve resimde yer almayan bir hasar içermesi, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün orijinal marka iddiasıyla satılmasına rağmen orijinal marka olmaması halleridir.

Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü yanlış/farklı, eksik ve belirtilenden farklı olarak büyük hasara sahip olması durumlarında iade edebilir, fakat Site’de sadece kullanılmış/ikinci el ürün satışı yapılıyor olması sebebiyle, salt mutat kullanımdan doğan ve tahmin edilebilir yıpranma/hasar iade sebebi sayılmaz.

 

5A.25. İade koşulları oluşmuş ise; Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı; teslim günü dahil 2 (iki) gün içinde Kullanılmış/Kişisel ürün’ü, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya iade edeceğini Oyunbayisi’ne bildirir.

Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü, Sözleşme kapsamında bir nedenle iade etmek üzere, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya geri gönderdiği takdirde; Oyunbayisi tarafından Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı adına tahsil edilmiş Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili bedel, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı'nın, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü geri aldığına dair Oyunbayisi’ne bildirimde bulunması sonrasında, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı'nın hesabına geri gönderilir.

Kullanılmış/Kişisel ürün talep eden Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’nın, Kullanılmış/Kişisel ürün gönderi bilgilerini Site’ye girmesini müteakip teslim günü dâhil 2 (iki) gün içinde onay veya iade bildiriminde bulunmazsa, bu süre sonunda Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili bedel, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’nın hesabına gönderilir.

5A.26. Kullanılmış/Kişisel ürün kargoya verilmeden, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı tarafından sipariş iptal edilebilir. Böyle bir sipariş iptali gerçekleştiğinde Oyunbayisi, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi adına tahsil ettiği Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili bedelden, Site Komisyonu + KDV dahil hizmet bedeli kesintisi yaparak, kalan tutarı Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’ya iade eder.

5A.27. Site üzerinde gerçekleşen, iki Kullanıcı arasındaki Kullanılmış/Kişisel ürün el değiştirme sürecinin herhangi bir aşamasında ve her ne sebeple olursa olsun, işlemden vazgeçilmesi halinde, Oyunbayisi'nin hiçbir sorumluluğu ve yükümlülüğü bulunmamaktadır. Kullanıcı’nın böyle bir durumda Oyunbayisi’nden hiçbir talebi olamaz.

5A.28. Kullanıcı; Oyunbayisi’nin, Site’de yayınlanan/ilan edilen Kullanılmış/Kişisel ürün’ler ile ilgili olarak satıcı, tedarikçi, imalatçı-ithalatçı, bayi, acente veya herhangi bir şekilde tacir sıfatının bulunmadığını; bu sebeple, başka bir Kullanıcı’dan talep ettiği bir Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili iade işlemleri dahil her türlü talebinin muhatabının Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı olduğunu; Oyunbayisi’nin Kullanılmış/Kişisel ürün elden çıkarılması işleminin hiçbir aşamasında taraf olmadığını; Kullanılmış/Kişisel ürün’ün ayıplı olup olmaması, Site üzerinde yer alması yasak olan ikinci el olmayan ürünlerden olup olmaması, kaçak olup olmaması, niteliği, orijinalliği, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu ve tamlığı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün aslı ile ilgili hiçbir konu hakkında Oyunbayisi’nin bilgi sahibi olmadığı ve olması gerekmediğini ve bunları taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü bulunmadığını; kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.29. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili tüm hukuki sorumluğunun kendisine ait olduğunu, Oyunbayisi’nin Kullanılmış/Kişisel ürün’ün elden çıkarılması aşamasında, hiçbir sıfat altında, kendisiyle doğrudan veya dolaylı ilişki içinde olmadığını kabul eder.

5A.30. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, elden çıkarmak istediği Kullanılmış/Kişisel ürün’ün, Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerince belirlenen veya Site'nin belirli yerlerinde belirtilen, Site'nin ve Hizmet’in kullanımına ilişkin kurallara aykırı olmadığını, ve yürürlükteki mevzuata uygun olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.31. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, elden çıkarmak istediği Kullanılmış/Kişisel ürün’ün kişisel kullanım için kendisinde bulunduğunu, mülkiyetinin kendisine ait olduğunu ve/veya mülkiyeti devretmeye yetkili olduğunu ve Kullanılmış/Kişisel ürün’ü elden çıkarmasına karşı herhangi bir hukuki veya diğer engel bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.32. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün Site üzerinde elden çıkarılmasına ilişkin bir fiilde bulunulmasının yürürlükteki herhangi bir düzenlemeye aykırı olmasından dolayı doğabilecek her türlü sorumluluktan tek başına sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.33. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili bilgilerin doğruluğundan sorumlu olacağını, Oyunbayisi’nin kendisi tarafından sağlanan bu bilgilerin doğruluğunu kontrol etmekle yükümlü olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.34. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanıcı Sözleşmesi uyarınca, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü zamanında, hasarsız, Site'de belirttiği niteliklere uygun ve ayıptan ari olarak göndereceğini ve teslimini sağlayacağını; Kullanılmış/Kişisel ürün'ün satışı, mülkiyetinin ve ilgili haklarının devri ile yükümlülüklerin sadece kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.35. Kullanıcı, Site’deki başka bir Kullanıcı ile arasındaki her türlü anlaşmazlık, dava ve talepten Oyunbayisi’nin her hangi bir sorumluluğu olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.36. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı’nın kendisine gönderilmesi için Oyunbayisi’ne ilettiği Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili bedelin, Oyunbayisi’nin KDV dahil yüzde yirmi Hizmet bedeli kesildikten ve Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı işlemi onayladıktan sonra, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı'nın Oyunbayisi’ne bildirdiği banka hesabına havale edileceğini; bu süreçte, anılan bedel üzerinde, Oyunbayisi’nin kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.37. Kullanıcı’nın işbu Sözleşmede yer alan herhangi bir hükme aykırılığı halinde Oyunbayisi’nin herhangi bir zarara uğraması durumunda, Oyunbayisi’nin doğmuş zararını derhal tazmin edeceğini; kabul, beyan ve taahhüt eder.

5A.38. Oyunbayisi, Kullanıcı’nın kanuna veya Kullanıcı Sözleşmesi’ne aykırı eylemi ve özellikle Site’de, Site’nin amacına aykırı olarak, ikinci el/ kullanılmış olmayan bir ürün satması ya da ticari amaçlarla satış yapması eylemi yüzünden herhangi bir idari para cezası, dava, icra takibi veya sair talep ile karşılaşırsa, bu talep nedeniyle doğan bütün zararı Kullanıcı’ya rücu edecektir. .

5A.39. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün’ü elden çıkarma aşamalarında, Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı'nın ve üçüncü şahısların doğacak her türlü zararından tek başına sorumlu olduğunu ve işbu Sözleşme’de belirtilen yükümlülükleri yerine getirmemesinden dolayı Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı ve hak sahipleri tarafından ileri sürülecek tüm talep ve davalardan doğacak olan hak ve alacaklar ile masraf ve avukatlık ücretlerini karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Oyunbayisi’nin aleyhine Kullanılmış/Kişisel ürün Talep Eden Kullanıcı ve hak sahipleri tarafından gelecek olan tüm davalardan doğacak olan avukatlık ücreti, tazminat ve diğer sair taleplerini Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya rücü etme hakkı her zaman mevcuttur.

5A.40. Kullanıcı'nın, Site'ye Kullanıcı olurken sisteme yükledikleri "kullanıcı isimleri" veya "Site Hesap" isimleri de işbu Kullanıcı Sözleşmesi içinde yer alan hükümlere tabi olup, Kullanıcı'ların "kullanıcı ismi" veya "Site Hesap" ismi belirlerken üçüncü şahısların telif hakkı, marka, ticari unvan gibi yasal haklarını ihlal etmemesi gerekmektedir. Kullanıcı'nın işbu madde hükmüne aykırı davranması durumunda, Oyunbayisi Kullanıcı Sözleşmesi'ne aykırı bu durumun düzeltilmesini Kullanıcı'dan talep edebileceği gibi dilerse Kullanıcı'ya önceden haber vermeksizin Kullanıcı'nın üyeliğini geçici olarak durdurabilir veya kalıcı olarak iptal edebilir.

5A.41. Kullanılmış/Kişisel ürün’ü Site üzerinde elden çıkarması sonucunda Kullanıcı’nın hak kazandığı bedel, Kullanıcı onay verdiği takdirde, sadece Oyunbayisi hizmet ağında ve sadece Site’de başka bir Kullanıcı tarafından elden çıkarılmak istenen bir Kullanılmış/Kişisel ürün’ün satın alınmasında kullanılmak üzere kendisine ait Oyunbayisi Kullanıcı Hesabına aktarılabilir.

İşbu bedel Oyunbayisi Site Hesabına doğrudan veya Oyunbayisi tarafından takdir edilecek bir miktar katkı eklenerek aktarılabilir. Kullanılmış/Kişisel ürün’ü elden çıkarmak isteyen Kullanıcı’nın Oyunbayisi Site Hesabına aktardığı bedeli daha sonra nakit olarak talep etme hakkı vardır.

5A.42. Kullanıcı Site üzerinde; ‘site dışına yönlendirici’ hiçbir URL adresi (link) paylaşamaz.

5A.43. Kullanıcı, aradığı bir ürünü ilan etmek veya ellerinde bulunan bir ürünü takas yapmak için listeleme yapamaz.

5A.44. Kullanıcı'lar, Oyunbayisi tarafından Site'de belirtilen kuralları veya Kullanıcı Sözleşmesi'nin hükümlerini ihlal ettikleri takdirde, Oyunbayisi tarafından Kullanıcı profillerinden ceza puanı düşülebileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

5B - Kullanım Şartları

Siteye eriştiğinizde veya Oyunbayisi hizmetlerini kullanırken aşağıda belirtilen işlemlerin yapılması sözleşmeye açıkça aykırılık olarak kabul edilecektir: Ürün, hizmet ve içeriklerin yanlış kategoride listelenmesi, Mevzuata aykırılık, üçüncü kişilerin haklarının ve/veya işbu sözleşme veya eklerinin ihlali, Sahte ürünlerin satışı veya üçüncü kişilere ait telif, marka gibi fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının ihlali, Hukuki işlem yapma ehliyetine sahip olunmaması (18 yaşından küçük olmanız gibi) veya üyelikten men edildiğiniz halde Oyunbayisi hizmetlerinin kullanılması, Ürün ve/veya hizmetlerin teslim/ifa edilmemesi veya satın alınan ürün ve/veya hizmet bedelinin ödenmemesi, Fiyatların manipüle edilmesi veya diğer kullanıcıların listelemesine müdahale edilmesi, Aldatıcı, yanıltıcı, eksik, yanlış içerik yerleştirilmesi, Oyunbayisi’nin yazılı onayı olmaksızın, kullanıcı hesabının veya isminin devredilmesi, Spam, talep edilmemiş veya toplu elektronik iletişim yapılması veya zincirleme e-posta gönderilmesi, Oyunbayisi’ne veya kullanıcılarına zarar verebilecek virüs veya teknolojilerin dağıtımı, yayılması, Kullanıcı profili değerlendirme sistemini bozmaya yönelik davranışlar dahil, Oyunbayisi altyapısına, sistemine zarar verilmesi, Herhangi bir amaçla siteye robot veya otomatik giriş yöntemleri ile girilmesi, Kullanıcıların yazılı ön onayı olmaksızın, kullanıcıların e-posta veya diğer kişisel bilgilerinin toplanması, saklanması, Sitenin (tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) herhangi bir fikri ve/veya sınai mülkiyet konusu parçasının yeniden satışı, paylaşımı, dağıtımı, çoğaltılması, bunlardan türemiş, işleme çalışmalar yapılması. İşbu sözleşmeye taraf olmakla, Oyunbayisi’nin site aracılığıyla kullanıcılar arasında gerçekleşen her türlü iletişimi ve bunların içeriğini izleyebileceğini, işleyebileceğini ve bu içeriğe ilişkin kayıtları tutabileceğini, saklayabileceğini ve mevzuat kapsamında gerektiğinde ilgililere verebileceğini kabul etmektesiniz.

5C. Oyunbayisi’nin Hak ve Yükümlülükleri

5C.1. Oyunbayisi, Hizmet’i ve içerikleri her zaman değiştirebilme; Kullanıcı'nın sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri, Kullanıcı da dahil olmak üzere, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. Oyunbayisi, bu hakkını, hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. Kullanıcı, Oyunbayisi’nin talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadır. Oyunbayisi tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme istekleri, gerekli görüldüğü takdirde, Oyunbayisi tarafından doğrudan yapılabilir. Oyunbayisi tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin Kullanıcı tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen Kullanıcı'ya aittir. Oyunbayisi satış süreçlerini hızlandırmak için Kullanıcı'nın listelediği ürün veya ürünleri, kendisine ait veya ait olmayan site, mobil uygulama veya platformalarda listeleme ve satma hakkına sahiptir. Farklı platformlarda yapılacak listeleme ve satış faaliyetleri ilgili şirketlerin kullanıcı sözleşmesi, kuralları, faaliyet şekillerine tabidir. Kullanıcı bu kurallar bütününe uymayı taahüt eder. Ancak Kullanıcı ürünlerinin sadece Oyunbayisi’ne ait platformlarda satışa sunulmasını Oyunbayisi Müşteri Hizmetlerine bildirmesi halinde listelediği ürünler 15 iş günü içinde ilgili platformlarda yayından kaldırılabilecektir.

5C.2. Oyunbayisi, Site üzerinden, Oyunbayisi’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere URL adresi/ 'link' verebilir. Bu 'link'ler, web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu 'link'ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Oyunbayisi’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

5C.3. Oyunbayisi, Hizmet ile ilgili olarak Kullanıcı'lar arasında ortaya çıkan uyuşmazlıklarda, arabulucu veya hakem sıfatlarıyla görev almaz.

5C.4. Oyunbayisi, Kullanıcı’lar arasında Site üzerinden gerçekleşen ve Site'nin işleyişine ve/veya Kullanıcı Sözleşmesi’ne ve/veya Site'nin genel kurallarına ve/veya genel ahlak kurallarına aykırı ve Oyunbayisi tarafından kabul edilmesi mümkün olmayan mesajların ve/veya içeriklerin tespit edilmesi amacıyla gerekli içerik ve/veya mesaj taraması yapabilir ve tespit ettiği mesaj ve/veya içerikleri istediği zaman ve şekilde erişimden kaldırabilir;

Oyunbayisi, bu mesaj ve/veya içeriği oluşturan Kullanıcı'yı yazılı uyarabilir ve/veya Kullanıcı'nın üyeliğine, herhangi bir ihbar yapmadan, geçici veya kalıcı olarak, son verebilir.

5C.5. Oyunbayisi yer sağlayıcı olarak, Site üzerindeki hukuka aykırı hiçbir içerik, ürün, yorum, hizmet ve mesajdan ötürü kanunen sorumlu değildir

Oyunbayisi’nin sorumluluğu; kendisine hukuka aykırı bir içerik bildirildiği takdirde, ilgili içeriği yayından kaldırmakla sınırlıdır.

5C.5. Site üzerinde Kullanıcı profili (Kullanıcı’ya ait bilgiler içeren alan) oluşturulurken ve Kullanıcı profiline yeni yorumlar eklenirken, Kullanıcı'ların yaptıkları yorumlarla ilgili tüm hukuki ve cezai sorumluluk, yorumu ekleyen Kullanıcı'ya aittir. Oyunbayisi, Kullanıcı profillerinde bulunan yorumlardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmeyecektir.

5C.7. Kullanıcı'nın, Kullanıcı profiline ekledikleri yorumlar, hiçbir şart ve koşulda, Oyunbayisi tarafından değiştirilmeyecektir.

5C.8. Kullanıcı, kendisi için oluşturulmuş Kullanıcı profilini, hiçbir şart ve koşulda, başka bir Kullanıcı'ya devredemez veya hiçbir şekilde kullanımına izin veremez. Kendisi için oluşturulmuş Kullanıcı profilini başkasına devreden veya kullanıma açan Kullanıcı, Oyunbayisi’nin tek taraflı olarak ve ihbarda bulunmaksızın, Kullanıcı Sözleşmesi'ni feshetme ve Kullanıcı'nın üyeliğine son verme hakkı bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5C.9. Kullanıcı, hiçbir gerekçe altında, herhangi bir yöntem kullanarak, diğer Kullanıcı profillerini ve diğer Kullanıcı’ların Site üzerindeki faaliyetleri hakkındaki yorumları manipüle edecek davranışlarda bulunamaz; bulunduğu takdirde, Oyunbayisi’nin konuyla ilgili olarak uğradığı tüm zararını tazmin edeceğini ve Oyunbayisi’nin Kullanıcı'nın üyeliğine geçici veya kalıcı olarak son verme hakkı bulunduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

5C.10. Kullanıcı ve Oyunbayisi hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur. Kullanıcı Sözleşmesi'nin onaylanması ve uygulanması sonucunda, ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi doğmaz.

Sözleşme’nin 5A.2. ve 5A.20. numaralı madde hükümleri saklıdır.

5C.11. Oyunbayisi’nin, Site’de yayınlanan/ilan edilen Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili olarak satıcı, tedarikçi, imalatçı-ithalatçı, bayi, acente veya herhangi bir şekilde tacir sıfatı bulunmamakta; malın ayıplı olup olmaması, yasaklı ürünlerden olup olmaması, kaçak olup olmaması, niteliği, orijinalliği, ürünün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu ve tamlığı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili hiçbir konu hakkında bilgisi bulunmamakta ve bulunması gerekmemekte, Kullanılmış/Kişisel ürün ile ilgili hiçbir taahhüt ve garanti yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Oyunbayisi; iki Kullanıcı arasında herhangi bir işlemin tarafı dahi değildir.

5.12. Oyunbayisi, marka ve fikri hakkı dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlal edildiği iddiasında olan kişilerin yapacağı başvuruları inceleyecektir. Oyunbayisi’ne yapılan başvurular sonucunda Kullanıcı’ya ilişkin ilanı kaldırma ve gerektiğinde Kullanıcı’nın üyeliğini askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

5C.13. Oyunbayisi, gerekli gördüğü durumlarda (özellikle çalıntı, kaçak veya sahte Kullanılmış/Kişisel ürün ilanında), Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı'ya önceden uyarıda bulunmaksızın, Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı hakkında gerekli yasal işlemin yapılması amacıyla, Cumhuriyet Savcılığı'na ve ilgili denetleme ve düzenleme kuruluşlarına şikayet veya ihbarda bulunabilir. Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün ile bağlantılı olarak, Oyunbayisi ihbarı ve/veya bilgi temini sonucu zarara uğraması durumunda, Oyunbayisi'ni hiç bir isim veya sıfatla sorumlu tutmamayı ve her ne suretle olursa olsun tazminat talep etmemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, aynı sebepten kaynaklanarak üçüncü kişi veya kurumlardan gelebilecek tazminat taleplerinde, Oyunbayisi’nin, doğabilecek tazminat ve avukatlık ücretleri dahil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın, tüm dava ve diğer yükümlülüklerini karşılamayı peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

5C.14. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı, Kullanılmış/Kişisel ürün’ün, Türkiye Cumhuriyeti gümrük mevzuatı ve rejimine uygun olarak gümrük işlemine tabi tutulmuş ve serbest dolaşıma girmiş bir ürün olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Site'de yürürlükteki gümrük mevzuatı ve rejimine aykırı olarak veya hiç gümrük işlemine tabi tutulmaksızın, Türkiye'ye giriş yapmış bir Kullanılmış/Kişisel ürün’ün elden çıkarılması yasaktır. Yurt dışında yerleşik Kullanıcı'nın gümrük işlemine tabi tutularak serbest dolaşıma girmemiş bir Kullanılmış/Kişisel ürün’ü Site'de elden çıkarması yasaktır. Oyunbayisi, gümrük işlemine tabi tutulmamış Kullanılmış/Kişisel ürün’ü, elden çıkarma teşebbüsünde bulunan Kullanıcı'nın ilanını, haberdar olduğu anda iptal eder ve bu tür teşebbüste bulunanlara herhangi bir hizmet bedeli iadesi yapmaz.

5C.15.

a) Kullanılmış/ikinci el olmayan bir ürünün, Kullanıcı tarafından Site'de satılmaya çalışılması ve/veya Site’nin ticari/mesleki amaçlarla kullanılması ve bu durumun Oyunbayisi tarafından tespit edilmesi,

b) Kullanıcı'nın, herhangi bir yöntem kullanarak, Site'nin işleyişini manipüle edecek davranışlarda bulunması,

c) Kullanıcı'nın üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden ve/veya etme tehlikesi bulunan fillerde bulunması,

d) Kullanıcı'nın, No-Risk Sistemi'ne aykırı davranması,

e) Sözleşme’nin 5A.2. ve 5A.20. numaralı hükümleri uyarınca Oyunbayisi’ne verilen temsil yetkisinin geri alınması,

hallerinde Oyunbayisi, Kullanıcı’nın üyeliğine bildirimde bulunmadan kalıcı olarak son verebilir.

5C.15. Oyunbayisi, iade koşullarından biri oluşmamış ise, yüzde yirmilik hizmet bedelini çıkardıktan sonra geri kalan bedeli fatura ederek Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı’ya banka eft / havale yoluyla aktarır. Oyunbayisi kendi hizmet bedeline yönelik mali sorumluluğunu yerine getirmekle yükümlüdür. Kullanılmış/Kişisel ürün Sahibi Kullanıcı kendi payına düşen bedel ile ilgili mali ve hukuki sorumluluğu taşır.

5C.17. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı Site'ye üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek; Kullanıcı'nın üyeliğinin geçici veya kalıcı olarak durdurulması veya kendi isteğiyle kapatılması hallerinde sona ermiş sayılacaktır. Oyunbayisi, Kullanıcı'nın işbu Kullanıcı Sözleşmesi'ni ve/veya, Site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Hizmet'e ilişkin benzeri kuralları ihlal etmesi durumunda Kullanıcı Sözleşmesi'ni tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı fesih sebebiyle Oyunbayisi’nin uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır:

6 - Satış Koşulları

Ürün ve/veya Hizmet listelediğinizde, Satıcı sıfatıyla işbu sözleşmede belirtilen koşullara uygun davranacağınızı kabul etmektesiniz: Ürün ve/veya Hizmeti zamanında, Sitede belirttiğiniz niteliklere uygun ve ayıpsız olarak teslim/ifa edeceğinizi kabul etmektesiniz. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Satışlar ile ilgili Yönetmelik dahil tüketicinin korunmasına ilişkin tüm düzenlemelere uygun davranacağınızı ve Alıcıların tüketici hukukundan kaynaklanan tüm hak ve yükümlülüklerin muhatabının bizzat kendiniz olacağını ve Alıcının taleplerini ve uğrayacağı zarar ve ziyanı karşılayacağınızı, tüketici hukuku uyarınca Sitede yapılacak geliştirmelere ve kurallara uygun davranacağınızı kabul etmektesiniz. Satıcı olarak; Ürün ve/veya Hizmetleri Sitede listelemeye ve satışa arz etmeye yetkili olduğunuzu, listelediğiniz Ürünlerin mülkiyetinin ya da satışa arz hakkının size ait olduğunu, Ürün ve/veya Hizmetleri mevzuata uygun olarak piyasaya sunduğunuzu ve/veya sattığınızı ve/veya ithal ettiğinizi, bu Ürün ve Hizmetlerin internet üzerinde yayınlanması, satışa arz edilmesi ve satılması için herhangi bir engel bulunmadığını, orijinal olduğunu, değiştirilmediğini veya kötüleştirilmediğini, Ürün ve/veya Hizmetlere ilişkin marka, logo ve diğer içerikleri kullanmaya ve bu Sözleşmede yer alan lisansı vermeye yetkili olduğunuzu, Ürün ve/veya Hizmetlere ilişkin marka, logo, görseller, teknik özellikler, fiyat bilgileri dahil tanıtım için gerekli olan içeriklere ilişkin olarak Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili kanunlarda öngörülmüş bulunan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, TV kanalları, internet tanıtım mecraları dahil olmak üzere, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla yayınlamak ve yeniden yayınlamak suretiyle umuma iletme; internet dahil dijital ortamlar aracılığıyla umuma iletme ve üçüncü kişilerin erişimine sunma; akıllı cihaz uygulamaları aracılığıyla ve/veya çeşitli şekillerde mobil araçlarda/ortamlarda ve işbu Sözleşme tarihinde bilinen ve/veya Sözleşme tarihinden sonra geliştirilecek teknolojiler aracılığıyla umuma iletme ve üçüncü kişilerin erişimine sunma haklarına ilişkin olarak yurtiçi ve yurtdışında herhangi bir yer, içerik ve sayı sınırlamasına tâbi olmaksızın Oyunbayisi’ne Sözleşme süresince geçerli olan gayri inhisari ücretsiz bir lisans vermekte olduğunuzu, Ürün ve/veya Hizmetlerin fatura, garanti belgelerinin olduğunu ve Ürünlere ilişkin gümrük vergileri dahil her türlü vergisel yükümlülüklerinin yerine getirildiğini, yürürlükte olan ya da gelecekte yürürlüğe girecek yasal düzenlemelere özellikle vergi, gümrük, ihracat, ithalat, tüketicinin korunması, rekabet, reklam, fikri ve sınai haklara ilişkin tüm mevzuata uygun davranacağınızı, kabul etmektesiniz. İşbu Sözleşme ve/veya yasal düzenlemeleri ihlal ettiğiniz durumlarda, ihlal konusu işlem veya eyleme ilişkin olarak Oyunbayisi tarafından talep edilecek işlemleri yerine getirmek ve aksiyonları almakla mükellef olacağınızı kabul etmektesiniz. Satıcı olarak, Sitede Kullanıcı hesabı aracılığıyla yapılan işlemlerden herhangi birini üçüncü kişi bir tedarikçiye yaptırmanız durumda, Oyunbayisi’ne karşı tedarikçinizin Site üzerinden yaptığı işlemlerden dolayı tedarikçi ile birlikte sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. Satıcı, Alıcı'nın ürünü teslim alıp, Oyunbayisi Kullanıcı Hesabı'ndaki Ürün bedelinin Satıcı'nın hesabına iletilmesi için Oyunbayisi’ne işlem talebinde bulunabileceğini; veya Satıcı tarafından kendisine gönderilen Ürün'ü kabul etmeyerek, ürünü Satıcı'ya iade edebileceğini ve Ürün bedelinin kendisine iade edilmesi için Oyunbayisi’ne işlem talebinde bulunabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı, Kullanıcı Sözleşmesi uyarınca, Ürün'ü zamanında, hasarsız, Site'de belirttiği niteliklere uygun ve ayıptan ari olarak göndereceğini ve teslimini sağlayacağını; Ürün'ün Alıcı'ya satışı, mülkiyetinin ve ilgili haklarının devri ile yükümlülüklerin sadece kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı, Alıcı'nın kendisine havale edilmesi için Oyunbayisi Kullanıcı Hesabı’n gönderdiği satış bedelinin, KDV dahil Hizmet bedeli komisyonu kesildikten ve Alıcı'nın işbu Sözleşme’de belirtilen yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra Satıcı'nın Oyunbayisi’ne bildirdiği banka hesabına havale edileceğini; bu süreçte, Oyunbayisi Kullanıcı Hesabı'nda bulunan Alıcı'nın parası üzerinde, Oyunbayisi’nin kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı, Site üzerinde gerçekleşmekte olan alım-satım sürecinin herhangi bir aşamasında ve her ne sebeple olursa olsun, Alıcı'nın Ürün'ü almaktan vazgeçmesi halinde, bu durumdan ötürü Oyunbayisi’nin hiçbir sorumluluğu ve yükümlülüğü olmayacağını; Site'de, satmaya çalıştığı Ürün'ün, her ne suretle olursa olsun, alımdan vazgeçen Alıcı'nın oluşturduğu alış şartları üzerinden bir başkasına satılmasını veya buradan hareketle herhangi bir tazminat ödenmesini talep edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı, işbu Sözleşmede yer alan herhangi bir hükme aykırılığı halinde Oyunbayisi’nin herhangi bir zarara uğraması durumunda, Oyunbayisi’nin doğmuş zararını derhal tazmin edeceğini; eğer Güvenli Hesap içinde bulunan parası olması halinde, Oyunbayisi’nin herhangi bir ihbar ve ihtar şartı olmaksızın doğan zararını bu bedelden alabileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı, satışa arz ettiği Ürünler ile ilgili olarak gerek satım aşamasında ve gerekse satım işlemi tamamlanıp kendisine ödeme yapıldıktan sonra, Alıcı'ların ve üçüncü şahısların doğacak her türlü zararından tek başına sorumlu olduğunu ve işbu sözleşmede belirtilen yükümlülükleri yerine getirmemesinden dolayı alıcı ve hak sahipleri tarafından ileri sürülecek tüm talep ve davalardan doğacak olan hak ve alacaklar ile masraf ve avukatlık ücretlerini karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Oyunbayisi aleyhine Alıcı ve hak sahipleri tarafından gelecek olan tüm davalardan doğacak olan avukatlık ücreti, tazminat ve diğer sair taleplerini Satıcıya rücü etme hakkı her zaman mevcuttur. Kullanıcılar arasında ürün takası yapmak ve teklif etmek yasaktır. Satıcı, listelediği ürünü Oyunbayisi dışında başka bir kanaldan satmak için bilgi (kendi web adresini, fiziksel dükkan adresini, e-posta adresini, telefon numarasını, hesap bilgisi, IBAN veya herhangi bir irtibat bilgsi v.b.) satmak için bilgi veremez. Kullanıcılar arasındaki iletişim Oyunbayisi yorumlar (Soru Sor) ile sağlanır. Yukarıda sıralanan araçların, her ne amaçla olursa olsun paylaşılması yasaktır. Satıcı veya  Alıcı, işbu sözleşmede belirtilen bir kısım işlemlerin Oyunbayisi tarafından yapılabilmesi için Banka Hesap bilgilerini(IBAN), TC Kimlik Numarasını ve Telefon numarası bilgilerini; Oyunbayisi arayüzünde belirtilen alana eklemek ile yükümlüdür.

7 – Listeleme

Ürün ve/veya Hizmet satışa sunarken ekte yer alan Listeleme Kurallarına uygun hareket etmeyi kabul etmektesiniz. Site’de “Paylaş” seçeneği ile ürün listelersiniz. Listelenen Ürün ve/veya Hizmetlerin güncel ve yasal olmasından ve içeriğinden veya yasal sınırlamalara tabi olan Ürün ve/veya Hizmetlerin satışa arzında bu yasal sınırlamalara uygun listelenmesinden sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. Yasaklı Ürün ve/veya Hizmetler listesinde yer alan veya yasal düzenlemeler uyarınca satışı yasak olan veya ileride yasaklı hale gelecek Ürün ve/veya Hizmetler satışa sunulamaz. Kullanıcı'lar Site'de satışa arz ettikleri Ürünler'in alış ve satışı ile ilgili işlemlerde işbu Sözleşmede yer alan haller saklı kalmak kaydıyla Güvenli Alışveriş Sistemi'ni kullanmak zorundadırlar. Güvenli Alışveriş Sistemi dışında kullanıcıların kendi aralarında gerçekleştirdikleri iletişim aracılığı ile oluşan alım satın ile ilgili her türlü durumdan Oyunbayisi sorumlu değildir.

8- Alışveriş Şartları

Alım yaparken "Alıcılar İçin Kurallar"a uymayı kabul etmektesiniz. Alıcı, satın aldığı veya satın almaya hak kazandığı Ürünler'in bedellerini, Güvenli Alışveriş Sistemi’ni kullanarak, Oyunbayisi tarafından yönetilen Oyunbayisi Kullanıcı Hesabı’na, Alıcı ve Satıcı arasındaki alım-satım işlemi, Ürün'ün Satıcı tarafından fiziki olarak teslimi ve Alıcı tarafından kabulü tamamlanana kadar bloke edilmek üzere ödemenin yapılmasını sağlayacaktır. Alıcı, Satıcı'nın Site'ye Ürün'ün gönderi bilgilerini girmesinden itibaren kargo şubesine ürün ulaştıktan sonra 2 (iki) iş günü içinde Ürün'ü teslim alması sonrası üründe bir sorun yok ise 2 gün içerisinde de Oyunbayisi Kullanıcı Hesabındaki Ürün bedelinin Satıcı'nın hesabına transferi için Oyunbayisi’ne işlem talebinde bulunacağını, veya Satıcı tarafından kendisine gönderilen Ürün'ü kabul etmemesi halinde, Ürün'ü Satıcı'ya iade edeceğini ve Ürün bedelinin kendisine iade edilmesi için Oyunbayisi’ne işlem talebinde bulunacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, herhangi bir nedenle iade etmek üzere Ürün'ü Satıcı'ya geri gönderdiği takdirde, Oyunbayisi Kullanıcı Hesabı'nda tutulan, ilgili Ürün'e ait satış bedelinin, ancak Satıcı'nın Ürün'ü geri aldığına dair Oyunbayisi’ne bildirimde bulunması sonrasında Alıcı'nın hesabına geri gönderileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, Site'de Satıcı'lar tarafından satışa arz edilen Ürünler'in ayıplı ve/veya kaçak ve/veya Yasaklı Ürünler'den olup olmadığını, niteliği, orjinalliği, Ürün'ün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Ürün'ün aslı ile ilgili Oyunbayisi’nin bilgi sahibi olmadığı ve olması gerekmediğini ve bunları taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü bulunmadığını kabul ve beyan eder. Alıcı, Site üzerinde gerçekleşmekte olan alım-satım sürecinin herhangi bir aşamasında ve her ne sebeple olursa olsun, Satıcı'nın Ürün'ü satmaktan ve teslim etmekten vazgeçmesi halinde, bu durumdan ötürü Oyunbayisi’nin hiçbir sorumluluğu ve yükümlülüğü olmayacağını; Oyunbayisi'dan, satın almaya çalıştığı Ürün'ün veya eşdeğerinin, her ne suretle olursa olsun tedarikini veya buradan hareketle herhangi bir tazminat ödenmesini talep edemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, işbu Sözleşmede tarif edilen şartların oluşması ile Satıcı'ya havale edilmesi için Oyunbayisi Kullanıcı Hesabına'na gönderdiği satış bedelinin, KDV dahil Hizmet bedeli komisyonu kesildikten ve Alıcı tarafından işbu Sözleşme'de belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmesinden sonra, Satıcı'nın Oyunbayisi’ne bildirdiği banka hesabına transfer edileceğini; bu süreçte, Oyunbayisi'ta bulunan Alıcı'nın parası üzerinde Oyunbayisi’nin Alıcı adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, Oyunbayisi’nin ön Site içeriği ve mesafeli sözleşme'den kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlıkta taraf olmayacağını; ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözleşmeye ve/veya satım konusu Ürün'e ilişkin her türlü talebinin tek muhatabının Satıcı olacağını; bu taleplerle ilgili Oyunbayisi’nin herhangi bir yasal sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, işbu Sözleşmede tarif edilen şartların oluşması ile Satıcı'ya havale edilmesi için Oyunbayisi Kullanıcı Hesabına'na gönderdiği satış bedelinin, KDV dahil Hizmet bedeli komisyonu kesildikten ve Alıcı tarafından işbu Sözleşme'de belirtilen yükümlülüklerin yerine getirilmesinden sonra, Satıcı'nın Oyunbayisi’ne bildirdiği banka hesabına transfer edileceğini; bu süreçte, Oyunbayisi'ta bulunan Alıcı'nın parası üzerinde Oyunbayisi’nin Alıcı adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, Oyunbayisi’nin ön Site içeriği ve mesafeli sözleşme'den kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlıkta taraf olmayacağını; ön bilgilendirme formu ve mesafeli sözleşmeye ve/veya satım konusu Ürün'e ilişkin her türlü talebinin tek muhatabının Satıcı olacağını; bu taleplerle ilgili Oyunbayisi’nin herhangi bir yasal sorumluluğu bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, Satıcı ile arasındaki satım akdinin tarafı olmayan ve gerek satım ilişkisiyle ve satım konusu Ürün ile ilgili herhangi bir işlem, taahhüt ve yükümlülükte bulunmayan Oyunbayisi’nin, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında, satıcı, sağlayıcı, imalatçı, üretici, bayi, acente, reklamcı, mecra kuruluşu ve sair her ne nam altında olursa olsun, hiç bir işlem, taahhüt ve yükümlülüğü olmadığını; Satıcı ile arasındaki ön bilgilendirme formunun ve mesafeli sözleşmenin tarafı olmadığını onaylar, anlar ve kabul, eder. Alıcılar İçin Kurallar: Oyunbayisi kuralları, tüm Oyunbayisi Kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir Alıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Oyunbayisi dışında işlem gerçekleştirmek için bir Satıcıyla irtibat kurmanız ve kendisine Site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir. Kullanıcı Profili ve Ürün / Paylaşım yorumlarının kötüye kullanılması ve iptali Kullanıcılara yada Ürünlere/paylaşımlara verilen puan ve yorumlar, daha sonra Kullanıcılar tarafından değiştirilemez ve silinemez. Verilen yorum, tüm Kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde Oyunbayisi / Oyunbayisi.com kayıtlarına geçer. Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur. Aşağıda tanımlanan şekilde yazılmış yorumlar, yorum hakkının kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Bu şartlar haricindeki yorumlar kaldırılmaz. Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kırıcı ve yasadışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının sunulması. Genel ahlaka aykırı, kişilik haklarını rencide eden, eleştiri sınırını aşan ifadelerle karşı tarafı küçük düşürücü ifadeler içeren yorumlar. Küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar Yalancı, sahtekar, üçkağıtçı gibi kışkırtıcı ve tahrik edici bir dil kullanılmamalıdır. Yorum verilen Kullanıcının Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'un tüm Kullanıcılarına açık bilgileri haricindeki kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini vb. içeren yorumlar. İçeriğinde link veya script olan yorumlar. Kullanıcının yanlışlıkla başka bir Kullanıcıya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum doğru Kullanıcıya yazıldıktan sonra hatalı yorum kaldırılır. Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a, yanlış ve sahte Kullanıcı bilgisi vermiş olan kişilerin yorumları. Eğer, bu şartların birini veya birkaçını taşıyan nitelikte bir yorum aldıysanız Oyunbayisi Destek Hattı ile irtibata geçip, durumun incelenmesini talep edebilirsiniz. Konu değerlendirildikten sonra, uygun görülürse yorum kaldırılacaktır. Satıcı, Site'de satışa arz ettiği Ürün'ün/Ürünler'in mülkiyetinin kendisine ait olduğunu ve/veya mülkiyeti devretmeye yetkili olduğunu ve Ürün'ün/Ürünler'in kendisi tarafından satılmasına karşı herhangi bir hukuki veya diğer engel bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Satıcı, Site'de satışa arz edeceği bir Ürün'ü, “Bu Benim Olmalı” seçeneğini kullanarak, önceden açıkladığı sabit bir fiyatla satışa sunma ve satma hak ve yetkisine sahiptir. Satıcı, Alıcı'nın “Bu Benim Olmalı” seçeneği ile ürün bedelini Kredi Kartı, Banka Kartı, Havale ile ödeyeceğini kabul etmesi ve Oyunbayisi Kullanıcı Hesabı'na parayı göndermesi halinde, Ürünü almaya hak kazandığını ve kabul, beyan ve taahhüt eder. Güvenli Alışveriş Sistemi: Oyunbayisi tarafından verilen Hizmet'lerin temelinde, Kullanıcı'ların birbirleriyle iletişimini sağlamak ve Site aracılığıyla, Kullanıcı'lar arasında yapılan işlemlerin güvenli ödeme altyapısını sağlamak bulunmaktadır. Oyunbayisi, Alıcı ve Satıcı arasındaki alım-satım işleminde, Ürün bedelinin ödenmesi aşamasında, Alıcı ve Satıcı'ya Güvenli Alışveriş Sistemi adında bir ödeme yönetimi Hizmet'i sunmaktadır. Güvenli AlışverişSistemi'ne ilişkin ayrıntılı bilgi, işbu sözleşmenin ekinde Güvenli Alışveriş Sistemi bölümünde yer almaktadır. Kullanıcı'lar, Güvenli Alışveriş Sistemi'nden ve Hizmet'lerinden faydalanılarak alınıp satılan Ürünler'in satışından veya satışa bağlı işlemlerinden kaynaklanacak her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerin hepsinden, doğrudan ve/veya dolaylı olarak sorumludurlar. Satış ve işlemlerden doğabilecek her türlü vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülüklerden doğacak sorumlulukların hiçbirisi Oyunbayisi’ne ait değildir. Oyunbayisi, satışa arz için Ürün listeleme, Güvenli Alışveriş Sistemi'ni kullanma ve Ek Hizmet'lerle ilgili Hizmet ücretlerini, Site'nin ilgili bölümünde ilan edecektir. Hizmet ücretlerine ilişkin değişiklikler, değişikliğin ilan edildiği andan itibaren geçerlilik kazanacak ve ücretle ilgili bir kampanyanın bulunması halinde, kampanyanın sona erme tarihine kadar geçerli olacaktır. Site'de aksi belirtilmediği takdirde, Site'deki Hizmet'ler karşılığı alınacak bütün ücretler, Türk Lirası olarak hesaplanacak ve tahsil edilecektir.

9 - Fikri Mülkiyet

Sitenin tasarımı, imge, html kodu dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla sitede Oyunbayisi tarafından oluşturulan tüm içerik ile Oyunbayisi markası ve logosu Oyunbayisi’ne aittir. Kullanıcılar, Oyunbayisi’nin' fikri mülkiyet haklarına tabi eserlerini kullanamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez, çoğaltamaz, bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

10 - Oyunbayisi Hakları

Oyunbayisi kadınlara yönelik bir platformdur. Oyunbayisi etik ve moral değerlere aykırı hareket eden kullanıcıların üyeliklerini süresiz olarak dondurma hakkına ve gerekli gördüğü hallerde iptal etme ve silme hakkına sahiptir.

Kullanıcı olarak, satışa arz edilen ürün ve/veya hizmetlerle veya site üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerle ilgili olarak, Oyunbayisi’ne yöneltilecek her hangi bir yasal takibat, soruşturma veya davada Oyunbayisi’nin sorumlu olmadığını ve Oyunbayisi’nin kendisini savunması için gerekli olan tüm bilgi ve belgeleri en kısa sürede sağlamayı kabul etmektesiniz.

Üçüncü kişilerden uyarı gelmesi veya herhangi bir aykırılık tespit edilmesi halinde, Oyunbayisi ilgili içerikleri siteden kaldırma hakkına sahiptir. Oyunbayisi’nin söz konusu ürün ve/veya hizmetleri siteden kaldırması nedeniyle satıcıya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.

Sözleşmede belirtilen yasaklı ürünleri ve ilgili mevzuat tarafından satışı yasaklanan ürünleri satışa arz ettiği ve/veya sözleşme hükümlerine ve sitede belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen satıcının üyeliği, Oyunbayisi tarafından askıya alınabilir veya iptal edilebilir.

Oyunbayisi, marka ve fikri haklar dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakkının ihlal edildiğini iddia eden kişilerce Hak Sahipliği Koruma Programı aracılığı ile yapılacak başvuruları inceleyecektir. Oyunbayisi Hak Sahipliği Programı ile yapılan başvurular sonucunda, kullanıcılara ilişkin ürün ve/veya hizmetlerin listelemelerini kaldırma ve gerektiğinde kullanıcıların üyeliklerini askıya alma veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Oyunbayisi, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ve eklerini, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Site'de ilan etmek suretiyle değiştirebilir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya önceden belirtilen geçerlilik tarihi olması halinde ise geçerlilik tarihinde geçerlilik kazanacak; geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi, Kullanıcı'nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

11 - Fesih

Taraflardan herhangi biri, tek taraflı olarak işbu sözleşme ve eklerini her zaman feshedilebilir. Böyle bir fesih halinde taraflar fesih tarihine kadar doğmuş olan hak ve borçları karşılıklı olarak ifa edeceklerdir.

Oyunbayisi, işbu sözleşme ve eklerini ihlal etmeniz durumunda sözleşmeyi ve üyeliğinizi derhal tek taraflı olarak feshedebilecektir. Bu durumda, Oyunbayisi’nin uğradığı/uğrayabileceği tüm zarar ve ziyandan sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz.

12 - Sorumluluklar

Siz, işbu sözleşmeye aykırı eylem veya işlemler, kullanacağız marka, logo ve içerik listelediğiniz ürün ve/veya hizmetler, yaptığınız reklam, promosyon, kampanya veya tanıtım ve yasal düzenlemelere aykırı eylem ve işlemler nedeniyle Oyunbayisi, Oyunbayisi çalışanları ve yöneticileri ile Oyunbayisi kullanıcılarının maruz kalabileceği maddi/manevi, doğrudan/dolaylı zararları ve yapmış olduğu tüm masrafları (yargılama giderleri ve avukatlık masrafları vb.), harcamaları ve başta tazminat ve idari para cezası olmak üzere yapmış olduğu tüm ödemeleri, hiçbir yasal merciin hükmüne hacet kalmaksızın, Oyunbayisi’nin ilk yazılı talebini müteakip 7 (yedi) gün içerisinde tüm fer'ileriyle birlikte nakden ve defaten ödemeyi gayri kabili rücu olarak kabul etmektesiniz.

Oyunbayisi’nin işbu sözleşmeden kaynaklanan sorumluluğu, kasıt ve ağır ihmal halleri hariç olmak üzere, işbu sözleşme tahtında, zarara yol açan olay tarihi itibariyle Oyunbayisi’nin kullanıcıdan varsa tahsil etmiş olduğu ücret ve komisyonların toplamı ile sınırlıdır. Kullanıcı Oyunbayisi tarafından kendisi için kesilen faturayı Oyunbayisi ofisine gelerek almaktan sorumludur, Kullanıcı faturanın kendisine kargolanmasını talep ediyorsa bunu canlı destek alanından tarafımıza bildirerek 9 TL kargo ücreti, belirtilecek olan Oyunbayisi banka hesabına yatırmakla yükümlüdür.

13 – Genel Hususlar

Taraflardan herhangi biri, işbu sözleşme kapsamında üstlendiği herhangi bir yükümlülüğün, mücbir sebepler nedeniyle yerine getirilmemesi veya gecikmesinden dolayı diğer tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebep, tarafların makul kontrolleri dışında kalan öngörülmeyen ve önlenemeyen herhangi bir olaydır.

Aşağıda belirtilenler ile sınırlı kalmamak kaydıyla, halk ayaklanması, savaş, hükümet tahditleri ve idari kararlar, ambargo, hükümetin veya bir kurumunun uygulaması, internet hızı ve kesintileri, doğal afet, fırtına, yangınlar, kaza, sabotaj, patlama, terörist saldırı, malzeme veya sarf malzemesi darlığı, grev ve lokavt mücbir sebep sayılır.

Oyunbayisi’nin kendi grup şirketlerine yapacağı devirler hariç olmak üzere, taraflar, işbu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerini herhangi bir üçüncü kişiye devredemeyeceklerdir.

Tarafınızla yapılacak bütün bildirimler, elektronik ortamda ilanlar ile ya da yazılı olarak sistemde belirttiğiniz e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacaktır. Herhangi bir e-posta veya adres değişikliğini yazılı olarak bildirmediğiniz veya sitede güncellemediğiniz takdirde, mevcut e-posta adresinize veya fiziksel adresinize yapılacak tebligat geçerli kabul edilecektir.

Oyunbayisi, kullanıcılara ilişkin bilgileri, sadece Gizlilik Politikası'ndaki düzenlemelere uygun olarak kullanabilir.

Sitemizde yer alan politikalar ve kurallar dönem dönem değiştirilebilirler. Değişiklikler Oyunbayisi sitesinde yayınlandıkları tarihte geçerli olurlar.

İşbu sözleşmenin uygulanmasından ve yorumlanmasından doğan hukuki ihtilafların halinde Türk Hukuku uygulanacaktır. Taraflar arasında, işbu sözleşme hükümlerinin yorumu ya da uygulanmasından dolayı çıkabilecek tüm ihtilafların halinde, Mahkemeler ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

Taraflar, bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda taraflara ait defter ve kayıtlarının, bilgisayar kayıtlarının, teyitli faks mesajlarının, e-maillerinin muteber, bağlayıcı, delil teşkil edeceğini kabul ederler.

Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve söz konusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir.

Oyunbayisi’nin haklarından herhangi birisini kullanmaması veya geç kullanması, bu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim (joint venture vs.) ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır.

Oyunbayisi sadece bayan kullanıcılar için yaratılmış bir platformdur. Oyunbayisi her ne sebeple olursa olsun, erkek üyelerin üyeliklerini sonlandırma ve Oyunbayisi üzerindeki aktivitelerine müdehale etme, iptal etme hakkına sahiptir.

14 - Ekler

Kullanıcılar, sitede yayınlanan kurallar ve politikaların işbu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ederler. Kullanıcılar aşağıda yer alan kuralları da okuyup anladıklarını kabul ederler.

Ekler

Ürününüz Oyunbayisi'da satılmaya uygun mu? Oyunbayisi kullanıcısı olarak, ürün satarken veya satın alırken bu işlemin mutlaka yasal bir çerçeve içerisinde gerçekleşmesine dikkat etmelisiniz.

Bir ürün listelerken;

Yasaklı ürünler

Dikkat edilmesi gereken ürünler Hukuki ihlal gerçekleştirebilecek ürünler ana başlıkları altında sıralanan ürün çeşitlerinin çok iyi incelenmesi gerekir.

 • Airbag ve ekipmanları
 • Alım-satımı devlet iznine tabi olan ürünler
 • Alkollü içecekler
 • Ateşli silahlar ve bıçaklar
 • Askeri teçhizat
 • Canlı hayvan
 • Çalıntı mallar, seri numarası çıkarılmış ürünler
 • Dinleme cihazları
 • Hisse senedi, tahvil, bono
 • İnsan organları
 • Kaçak ve ithalatı yasak ürünler
 • Kopya ve bandrolsüz ürünler
 • Kültür ve tabiat varlıkları
 • Maymuncuk ve kilit açıcılar
 • Promosyon ürünleri
 • Pornografik içerikli malzemeler
 • Radar dedektörleri
 • Reçeteli ilaçlar, lensler, endikasyon bilgisi içeren ürünler
 • Resmi kıyafetler ve üniformalar, lisanslı marka ürünleri ve formaları
 • Sahte veya Replika ürünler
 • Şans oyunları biletleri
 • Telsiz ve komünikasyon cihazları
 • Toplu elektronik posta adresi listeleri
 • TV dekoderleri ve şifreli yayın çözücüler
 • Tütün mamulleri & Elektronik sigaralar
 • Uyuşturucu madde ve kullanımını sağlayan araçlar
 • Ürün vasfına sahip olmayan listelemeler
 • Yanıcı ve patlayıcı maddeler
 • Yasaklı yayınlar
 • Veteriner Tıbbi Ürünler
 • Kontratlar
 • Telif hakkına sahip ürünler
 • Yüz fotoğrafı, isimler ve imzalar
 • Oyunlar (5 yıldan eski olmayan lisanssız oyunlar)
 • Yazılımlar (Lisanssız yazılımlar)
 • Tescilli marka olan ürünler
 • Yurt dışından kargo yoluyla gelen ürün
 • Etkinlik biletleri
 • Kullanılmış kozmetik ürünler
 • Kullanılmış tıbbi cihazlar
 • Yiyecek maddeleri

Yukarıdaki maddelerde belirtilen nitelikte bir ürün satışı tespit ettiğinizde, ürün sayfalarında yer alan "Rapor Et" linkini kullanarak bu durumu Oyunbayisi’ne bildirebilirsiniz. Gerekli inceleme ve değerlendirmeler ilgili birimlerimiz tarafından yapılacaktır.

Listeleme Kuralları

Ürününüzü Oyunbayisi'da listelemeden önce Yasaklı ürünler bölümünü incelemelisiniz.

Dolaylı satış listelemeleri

Satıcı, listelediği ürünü Oyunbayisi harici başka bir kanaldan satmak için bilgi (kendi web adresini, fiziksel dükkan adresini, e-posta adresini, telefon numarasını, icq, skype veya messenger irtibat bilgilerini v.s.) satmak için bilgi veremez.

Satıcı ürün açıklamalarında kapıda ödeme seçeneği sunamaz. Kullanıcılar arasındaki iletişim ve ticaret Oyunbayisi üzerinden gerçekleştirilir. Yukarıda sıralanan araçların ve bilgilerin ürün açıklamalarında yer alması yasaktır.

Ürünle ilgisi olmayan kelimeler kullanmak

Satıcıların, sadece ürünlerine dikkat çekmek, kelime arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabilmek için sattıkları ürünle ilgisi olmayan kelimelerle, marka veya model isimleri kullanması, yanıltıcı bilgiler vermesi yasaktır.

Ürün açıklamalarında uygun olmayan içeriklere yer verilmesi

Ürünlere ilişkin reklam ve ilanlarda, ürünleri almak isteyen kullanıcıları yanıltıcı, aldatıcı, yanlış, eksik ve kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi ve özellikle hastalık olarak kabul edilen ve tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği yada tedavisine yardımcı olduğu, hastalıkları iyileştirdiği, ağrı giderdiği ve/veya ilaç niteliğinde olduğu şeklindeki beyanlara yer verilmesi yasaktır.

Yine, takviye edici gıda veya kozmetik ürün adı altında kilo vermeye veya kilo aldırmaya yardımcı olduğu, yağ yaktığı, saç çıkarttığı veya zeka ve beyin geliştirdiği şeklinde veya buna benzer tedavi etkinliği kanıtlanmamış methodların açıklandığı beyanlara yer verilmesi yasakttır. Örneğin, gıda takviyesi niteliğinde bir ürünün ağrıyı giderir veya kilo vermeye yardımcı olur gibi ibarelerin ürün listeleme sayfasında kullanılmaması gerekir.

Hatalı kategoride listeleme

Oyunbayisi'nde her ürün için ürünün en uygun kategoride listelenmesi zorunludur.

Ürün açıklamalarında link kullanılması

Oyunbayisi'da (iş bu web adresinde dahili olmayan) harici bir link paylaşımında / dağıtımında bulunulmaması gerekir.

Genel ahlak kurallarının aşılması

Ürün başlıkları ve açıklamaları gibi halka açık alanlarda küfürlü ve argo kelimeler kullanmak yasaktır. Ayrıca başka satıcı veya satıcıları, onların ürünlerini kötülemek, karalamak, satıcıya veya satıcılara hakaret etmek de yasaktır.

Kullanıcı Profili ve Ürün / Paylaşım yorumlarının kötüye kullanılması ve iptali

Kullanıcılara yada ürünlere/paylaşımlara verilen puan ve yorumlar, daha sonra kullanıcılar tarafından değiştirilemez ve silinemez. Verilen yorum, tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde Oyunbayisi / Oyunbayisi.com kayıtlarına geçer. Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur.

Aşağıda tanımlanan şekilde yazılmış yorumlar, yorum hakkının kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Bu şartlar haricindeki yorumlar kaldırılmaz.

Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kırıcı ve yasadışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının sunulması.

Genel ahlaka aykırı, kişilik haklarını rencide eden, eleştiri sınırını aşan ifadelerle karşı tarafı küçük düşürücü ifadeler içeren yorumlar.

Küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar Yalancı, sahtekar, üçkağıtçı gibi kışkırtıcı ve tahrik edici bir dil kullanılmamalıdır.

Yorum verilen kullanıcının Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'un tüm kullanıcılarına açık bilgileri haricindeki kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini vb. içeren yorumlar.

İçeriğinde link veya script olan yorumlar.

Kullanıcının yanlışlıkla başka bir kullanıcıya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum doğru kullanıcıya yazıldıktan sonra hatalı yorum kaldırılır.

Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a, yanlış ve sahte kullanıcı bilgisi vermiş olan kişilerin yorumları.

Eğer, bu şartların birini veya birkaçını taşıyan nitelikte bir yorum aldıysanız Oyunbayisi Destek Hattı ile irtibata geçip, durumun incelenmesini talep edebilirsiniz. Konu değerlendirildikten sonra, uygun görülürse yorum kaldırılacaktır.

Alıcılar İçin Kurallar

Oyunbayisi kuralları, tüm Oyunbayisi kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir alıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Oyunbayisi dışında işlem gerçekleştirmek için bir satıcıyla irtibat kurmanız ve kendisine site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir.

Kullanıcı Profili ve Ürün / Paylaşım yorumlarının kötüye kullanılması ve iptali

Kullanıcılara yada ürünlere/paylaşımlara verilen puan ve yorumlar, daha sonra kullanıcılar tarafından değiştirilemez ve silinemez. Verilen yorum, tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek şekilde Oyunbayisi / Oyunbayisi.com kayıtlarına geçer.

Kullanıcılar, verdikleri yorumlardan, her türlü hukuki zeminde yorum sahibi sıfatıyla sorumludur. Aşağıda tanımlanan şekilde yazılmış yorumlar, yorum hakkının kötüye kullanıldığı için kaldırılabilir. Bu şartlar haricindeki yorumlar kaldırılmaz.

Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a dava konusu olan bir yorumun iftira, karalama, onur kırıcı ve yasadışı olduğu yönünde bir mahkeme kararının sunulması.

Genel ahlaka aykırı, kişilik haklarını rencide eden, eleştiri sınırını aşan ifadelerle karşı tarafı küçük düşürücü ifadeler içeren yorumlar.

Küfür, müstehcen sözler ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar Yalancı, sahtekar, üçkağıtçı gibi kışkırtıcı ve tahrik edici bir dil kullanılmamalıdır.

Yorum verilen kullanıcının Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'un tüm kullanıcılarına açık bilgileri haricindeki kişisel bilgilerini, kimliğini, telefonunu, e-posta adresini vb. içeren yorumlar.

İçeriğinde link veya script olan yorumlar.

Kullanıcının yanlışlıkla başka bir kullanıcıya olumsuz yorum vermesi ve bu yanlışlığı Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a bildirmesi halinde, olumsuz yorum doğru kullanıcıya yazıldıktan sonra hatalı yorum kaldırılır.

Oyunbayisi / Oyunbayisi.com'a, yanlış ve sahte kullanıcı bilgisi vermiş olan kişilerin yorumları.

Eğer, bu şartların birini veya birkaçını taşıyan nitelikte bir yorum aldıysanız Oyunbayisi Destek Hattı ile irtibata geçip, durumun incelenmesini talep edebilirsiniz. Konu değerlendirildikten sonra, uygun görülürse yorum kaldırılacaktır.

İlan Verme Kuralları

Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafı / fotoğrafları kullanılmamalıdır. Oyunbayisi.com’da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme tekraren girilemez. Bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi şeklindeki ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilgili ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.

Her farklı renk, model veya boyutta olan ürün için ayrı bir ilan girişi yapılması gerekir. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı Bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır.

15. Bakiye / Para İadesi

OyunBayisine herhangi bir hizmeti satın almak için ödeme yapmış ve hizmeti almaktan vazgeçerseniz; ödeme yapma şeklinize göre " Ödeme Aracısı Firma" 'nın  OyunBayisine sunduğu hizmet karşılığı kestiği komisyonu OyunBayisi karşılamaz. 

Bu komisyon Banka Havale, Atm Havale veya EFT ise %1, Banka Kartı ve Kredi Kartı ise %2.5'dir. 

Kredi kartı ödemelerinde ki suistimallere karşı " Bakiye İadesinin" yapılıp yapılmayacağı Oyunbayisi insiyatifindedir. 

16.Mücbir Sebepler

Hukuken 'mücbir sebep' sayılan tüm hallerde, OyunBayisi, işbu Kullanıcı Sözleşmesi ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir.Bu ve bunun gibi durumlar, Oyunbayisi için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Oyunbayisi'dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, internet erişim engelleri, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

17.Uygulanacak Hukuk ve Yetki

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu Kullanıcı Sözleşmesi'nden doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde, Düzce Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

18. Yürürlük

İşbu Sözleşme, Kullanıcı’nın elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Tüm ekler ilgili Oyunbayisi Yardım Sayfalarında yer almaktadır:

EK1 bağlantı: Mesafeli Satış Yönetmeliği

EK2 bağlantı: Oyunbayisi.com Gizlilik Bildirimi

EK3 bağlantı: Tüketicinin Korunması Kanunu